loader
  • 1 Kişilik
  • 2 Kişilik
  • 3 Kişilik

Bilgi ve tecrübeye dayalı güven: LİMAK

13.08.2020Limak Hotels Basın

Turizm sektörüne 1995 yılında başarılı bir giriş yapan ve günümüzde yerli turistlerin yanı sıra her yıl dünyanın 40’a yakın ülkesinden gelen misafirleri ağırlayan Limak Otelleri Grup Başkanı Kaan Kaşif Kavaloğlu, Global Connection’a sektörün merak edilenlerini anlattı.

Keşfedilecek kültürel zenginliklerinin çokluğu ve büyüleyici doğal güzellikleri ile Türkiye, yurtdışında önemli bir turizm destinasyonu olarak ön plana çıkıyor. Özellikle yurtdışından gelen misafirlerin Türkiye’de güvenle konaklamaları için çalışmalar yürüten aktörlerin önde gelenlerinden Limak Otelleri Grup Başkanı Kaan Kavaloğlu, Limak Turizm Grubu olarak vizyonlarından ve Türk turizminden bahsetti.

1. Limak Otelleri olarak vizyonunuzdan bahseder misiniz?

Uluslararası zincir olmak hedefiyle ilerleyen Limak Turizm Grubu, çeşitli coğrafyalarda otel yatırımları için çalışmalarını sürdürmektedir. Diğer otel zincirlerinden farklı olarak otellerinin “a’dan z’ye” kurulması, inşaatı ve işletmesini tamamen bünyesinde gerçekleştiren grup, inşaattan gelen tecrübesi ile yatırım ve maliyet alanlarında yüksek tasarruf sağlamaktadır. Bildiğiniz gibi Limak International Hotels & Resorts’un tamamı Türk sermayeli bir şirkettir. Bu bağlamda yerli sermaye olarak Türkiye’nin en büyük otel zincirlerinin başında yer almaktadır. Şu an için Antalya’da 4 adet resort, Ankara ve İstanbul’da Business, Yalova’da bir adet boutique thermal olmak üzere toplamda 7 adet otel yatırımımız mevcuttur. Bu otellerimize ilave olarak 2018 yılının Mart ayında Kuzey Kıbrıs Bafra bölgesinde en yeni yatırımımız olan ve bölgenin kalkınmasında da büyük rol oynayacağını düşündüğümüz Limak Babylon otelimizi açacağız.

2. Türkiye ve Almanya iki eski dost ülke. Alman vatandaşları için Türkiye, ilk sıradaki tatil destinasyonu. Siz bu dostluğu pekiştirmek adına otellerinizde ne tür hizmetler sunuyorsunuz?

Almanya her daim bizim için dost bir ülke ve öyle de kalacaktır. Almanlar ile tarihten gelen de bir hukukumuz ve büyük dostluklarımız vardır. Milyonlarca gurbetçi insanımızı barındırmaktadır. Bu sıkı bağın bozulmamasına her iki tarafında ekonomik çıkarları ve yatırımları açısından da ihtiyacı vardır. Turizm açısından baktığımızda ise bu dostluk çok daha fazla ön plana çıkmaktadır. Bildiğiniz gibi Almanlar ülkemize tüm yıl boyunca gelmektedir. Almanlar bayramlarını ve özel tatil günlerini Türkiye’de geçirmeyi tercih etmektedirler. Aslında bu açıdan baktığınızda Türkiye’yi 2. evleri gibi gördüklerini söyleyebiliriz… Bizler de Limak International Hotels & Resorts olarak kendi üstümüze düşen görevi en iyi şekilde yapmak ve Alman misafirlerimizin her bayramında kendilerini aynen kendi ülkesindeymiş gibi hissettirmek için tüm ekibimizle birlikte çalışmaktayız. Özel günlerinde kendileri için spesiyal geceler düzenlemekte ve geleneksel ananelerini burada yaşatmaya çalışmaktayız. Örneğin, Octoberfest, Ostern , Christmas gecesi etkinlikleri v.s. daha bir çoğunu sıralayabilmek mümkün.

3. Alman vatandaşlar neden Türkiye'yi tercih ediyor?

Deniz, kum, güneşin yanı sıra doğal ve kültürel aktivitelerin birlikte kombine edilebildiği ve fiyat-fayda analizinin hep misafir menfaatine olduğu Türkiye’yi Almanlar tercih etmektedir. Türkiye’yi diğer tatil ülkeleri olan İspanya, Yunanistan gibi destinasyonlarla karşılaştırıldığında Türkiye hem fiyat açısından hem de hizmet açısından misafirperverliğimizle bu ülkelerin çok önüne geçmektedir.

4. Son dönemde en çok trend olan tatil türü nedir? Türkiye'yi ve otellerinizi en çok hangi tür tatil yapmak isteyenler tercih ediyor?

Türkiye’de otellerin her şey dâhil sistemde çalışması nedeni ile Türkiye çoğunlukla çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra sağlık, spor, doğa, balayı, toplantı ve son yıllarda ilave olarak düğün yapmak isteyen çiftler tarafından otellerimizde ve bölgede yoğun talep görmektedir.

Fırsatlar

Adaya Biz Geldik