loader
  • 1 Kişilik
  • 2 Kişilik
  • 3 Kişilik

Kaan Kavaloğlu: "Rusya' dan Büyük Bir Rezervasyon Talebi Var"

13.08.2020Limak Hotels Basın

Resmi kayıtlara göre 372 turistik tesiste 46 bin 796 oda ve 102 bin 237 yatak kapasitesine sahip Kemer'de turizmciler, Rusya ve Ukrayna'dan gelecek turistleri bekliyor.

Gazetevatan'da yer alan habere göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ukraynalı mevkidaşı Pavlo Klimkin arasında imzalanan pasaportsuz seyahatin önünü açacak uygulama ve Rusya ile ilişkilerin düzeltilmesinin ardından Kemer'deki turizmciler gözlerini Rus ve Ukrayna pazarına çevirdi.

 

Limak Otelleri Grup Başkanı Kaan Kavaloğlu, "Geçen sene Rusya ile yaşanan krizden sonra Rusların tatillerinde Türkiye'yi tercih etmemesinin turizmciler için Ukrayna pazarını daha önemli hale getirdiğini söyledi."

 

Geçen yıl yaklaşık 500 - 550 bin Ukraynalı turistin Antalya'ya geldiğini kaydeden Kavaloğlu, gelen Ukraynalı turistlerin turizm için önemli bir kazanç ve moral olduğunu ifade etti.

 

Kavaloğlu, geçen sene daha fazla Ukraynalı turist gelebilmesi için otel sahipleri ve işletmecilerin fiyat skalalarını düzenlediklerine değinerek, "Rusya krizi yaşanınca gelen Ukraynalı misafir sayısının daha az olacağını düşünüyordum. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin, iki ülke arasında pasaportsuz seyahat edebilme anlaşması yaptı. Bu bizim için büyük bir umut oldu. Çünkü bu sene turizm sezonunda bir düşüş beklerken, bunu bir fırsata dönüştürme şansımız olacak. Misafir olarak gelen Ukraynalı turist sayısının yine 500 - 550 bin arasında olacağını düşünüyorum" dedi.

 

Kavaloğlu, uygulamanın Rusya ile de gerçekleşmesi halinde bunun Türkiye'ye hem turizm hem de ekonomik anlamda büyük katkı sağlanacağını düşündüğünü belirtti.

 

Alıntı:Tourismtoday

Fırsatlar

Adaya Biz Geldik